Mikulášské setkání pro seniory

Komise sociální a občanského soužití zve seniory na Mikulášské setkání, které se bude konat v pátek 2. prosince od 15 hodin v jídelně Základní školy Bystré. Je připraveno občerstvení a bohatý kulturní program.

Vytisknout E-mail

Kalendář na rok 2023

Tak jako každý rok, tak i letos jsme pro vás připravili kalendář na rok 2023. Obsahuje tradičně vámi zaslané fotografie Bystrého a jeho okolí. Jedná se o kalendář stolní, čtrnáctidenní, cena 125 Kč.

Zakoupit ho můžete od soboty 26. listopadu v rámci rozsvícení vánočního stromu a pak kdykoliv v našem Infocentru do vyprodání zásob.

kalendar 2023

Vytisknout E-mail

Probíhá sbírka ke Dni válečných veteránů

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů.

Máčky zakoupíte v knihovně, v otvírací době - po, st, pá 8.00-11.30, 12.30-16.30 hod., nebo během akcí. Cena je 30 Kč/ks, příp. více.

Podrobnosti o sbírce najdete na denveteranu.czmacky

Vytisknout E-mail

Ustavující zastupitelstvo města Bystré

Na jednání zastupitelstva města Bystré dne 19. 10. 2022 bylo zvoleno vedení města v tomto složení:

Mgr. Jan Neudert – starosta

Ladislav Báča – místostarosta

Mgr. Martin Dvořák – člen rady města

Pavel Marek – člen rady města

Mgr. Marie Štouračová – členka rady města

Zastupitelstvo dále zřídilo kontrolní, finanční a investiční výbor a zvolilo jejich předsedy:

Ing. Jiří Luňáček – kontrolní výbor

Ing. Miloslav Sejkora – finanční výbor

Petr Kozáček – investiční výbor

nam Na Podkove s radnici 1U6B1279

Vytisknout E-mail

Bysterská výprava se zúčastnila projektu Cultural village v Kirchheimu

Šest zástupců z Bystrého vyrazilo ve čtvrtek 29. září do rakouské vesnice Kirchheim im Innkreis na setkání členů Kultury evropského venkova. Tématem letošního ročníku bylo: „Přemýšlej globálně, chovej se regionálně.“ Hostitelé pro nás připravili různé aktivity a dílny, kde jsme si vyzkoušeli třeba pečení chleba, výrobu marmelád, výrobu jablečného moštu nebo pálení kalvádosu.

Letos se sjezdu evropských vesnic kromě české výpravy zúčastnili Italové z Pergine Valdarno zástupci z německého Ströbecku a nizozemského Wijk aan Zee. Byli jsme ubytovaní v hostitelských rodinách a organizátoři pro nás nachystali zajímavý program. V pátek 30. září jsme si zkusili péct chleba, zkoumali jsme bylinky a dělali jablečný mošt. V sobotu 1. října jsme pálili kalvádost, dělali jablečný mošt a vyráběli marmelády.

Program zakončilo večerní posezení všech hostů a rodin v novém kulturním centru. Nechyběly tradiční kroje, vystoupení místní kapely, tanec nebo třeba vystoupení italských hudebníků. „Být s lidmi, kteří nabízí svůj čas, dům a znalosti, je velkým přínosem pro každého z nás. I když nemluvíme stejnou řečí, vnímáme jejich přátelství. Vím, že když se lidí chtějí domluvit, vždy se domluví,“ popsala dny strávené v Kirchheim Hana Havlátová. Užili jsme si společný čas s přáteli z různých koutů Evropy a těšíme se, až se potkáme znovu. Příští setkání Cultural Village of Europe bude v italské režii.

Cílem projektu je rozvoj venkova a jeho kultury. Bystré je součástí od roku 1998, kdy se přidalo mezi dalších deset evropských zemí. První Konferenci starostů, Youth Camp a Festival evropské kultury hostilo Bystré v roce 2001. Výpravy ostatních zástupců k nám zavítaly naposledy v roce 2012. V současnosti má projekt dvanáct členů. Jako poslední se přidal právě rakouský Kirchheim, který byl dějištěm letošního setkání.

20220930 132403

20220930 122258

20221001 192534

20220930 102648

Vytisknout E-mail

Agro Vysočina Bystré oznamuje

AGRO VYSOČINA BYSTRÉ a.s. oznamuje, že výdej objednaného obilí a brambor se uskuteční ve středu 26.10. a ve čtvrtek 27. 10. 2022 na sušce v Bystrém od 8 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin. 

Vytisknout E-mail